Cyklotábor Velo Akademie 2019

Tři desítky dětí, tři trenéři, jeden instruktor a jedna učitelka jazyků tvořili druhý ročník příměstského cyklotábora v Kladně, který se uskutečnil v týdnu od 19. srpna 2019 (počet kuchařek znám není a správce páté základní školy, který byl tu a tam k dispozici, nepočítáme).

Zúčastnily se děti, které chodí pravidelně do oddílu a cyklokroužku i děti, které o ježdění na kole projevily zájem poprvé či jednorázově. Dojížděly z obcí kladenského okresu i z Rakovnicka či Prahy Západ. Pro ježdění byly vždy utvořeny minimálně tři výkonnostní skupiny, takže nikdo nezahálel a nikdo nejezdil pod své možnosti. Naopak tomu však bylo velice často – padaly rekordy a výkony beroucí dech, nadšení většiny malých bikerů nemělo hranice. Zkraje týdne příliš nepřálo počasí a tak se hodila návštěva u kladenských hasičů nebo školní tělocvična, ale na kola se vyjíždělo každý den, i do vydatného deště! Kladenský baseballový oddíl Miners nám připravil ukázkový trénink s pálkou, míčky a rukavicemi a ti nejrychlejší si dali celodenní výlet na bikrosku do Nižbora. Brousili jsme pumptracky u Netopýra i ve Slaném, traily u Žiliny i na Tuháni, překážkovku v areálu školy a vyjeli jsme i na Haldu u dolu Nosek. Na závěr jsme poslední odpoledne tábora zčeřili hladiny dvou ukázkových bazénů firmy HaK v Kladně a pro samotné ježdění na kole jsme toho ještě strašnou spoustu vůbec nestihli. Bylo to jen pět dnů a zažitků a příběhů je na nikdy nekončící vyprávění.

Už teď se těšíme na společné tréninky, které začínají v září! A také na příští ročník cyklotábora, a na společné výpravy, závody a výlety!